Úspěchy kapely

 

 

Hlavní úspěchem je, že se sešla skupina muzikantů, kteří se muzikou vždy skvěle bavili, velmi dobře spolu vycházeli jako přátelé, a byli schopni a ochotni tuto radost přenášet i na publikum.

Dalším velkým úspěchem kapely se v roce 2006 stalo prvenství v soutěži mladých kapel na čáslavském festivalu   „BANJO-JAMBOREE 2006“, kde získala jednoznačně nejvíce hlasů jak z publika, tak od porotců.

Díky tomuto vítězství postoupila na mezinárodní evropský bluegrassový festival EWOB, kde účinkovala poprvé v květnu 2007, a na který byla následně zvána znovu a znovu, takže jsme na tomto skvělém festivalu do roku 2015 vystupovali ještě asi šestkrát .

Zajímavou aktivitou, která také stojí za zmínku, bylo spolupořádání vystoupení bluegrassových kapel v Německu nedaleko města Gorlitz. Funny Grass tam několik let pravidelně vystupoval v krásném přírodním areálu v Schonau-Berzdorf. Snahu vytvořit postupně z vystoupení (jedné či dvou kapel) malý festival podpořil v r.2007 i velký bluegrassový fanda Jiří Toman, díky němuž zde proběhl 8.-9.9.2007 Festival tradičního bluegrassu s kapelami z Čech (Funny Grass, Lužická tráva, Sunny Side, J.Králík a Rawdy Rascals, Black Jack ). V roce 2008 jsme se tuto akci pokusili přesunout přímo do centra Gorlitz, ale pro nedostatek sponzorů v menším rozsahu. I přesto, že nebylo mnoho kapel, diváků bylo dostatek.

Další povedená, a za zmínku jistě stojící akce proběhla v létě 2009, kdy na návsi v obci Pohoř byla uvedena autorská divadelní premiera westernové parodie s bluegrassovými a country písničkami, kterými kapela Funny Grass živě provázela celé představení. Následoval koncert kapely, a v závěru večera zahrála spřátelená kapela „Dědci Harryho Potera“ skvělé retro rockové pecky.
Celou divadelní hru, a některé písně do ní. napsal frontman kapely Funny Grass , Karel (Karlos) Souček.
Pro velký úspěch byla hra ještě několikrát reprízována i na dalších scénách. Poslední představení proběhlo v Olešnici, při oslavě nově zrestaurované opony.
Následující dvě fotografie jsou z této akce.

Nějké to video:

 

V roce 2017 jsme po dvouleté pauze opět rozběhli kapelu.

Od roku 2018 pokračujeme v trochu pozměněném obsazení, ale opět  se podařilo dát dohromady fajn partu muzikantů, a tak kapela pokračuje v tradici, kdy hlavním cílem je rozdávat radost a pohodovou náladu díky muzice, která jde od srdce. Speciální dík patří Mírovi, který s námi hraje některá vystoupení i po změně.